Kullanılmayan Koronavirüs İlaçları Kedileri Tedavi Edecek

 Kullanılmayan Koronavirüs İlaçları Kedileri Tedavi Edecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum kesiminde bulunan kedilerin insanlara bulaşmayan bir koronavirüs türüne kapıldığı ve 10 binlerce kedinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Yetkililerin insanların kullanmadığı koronavirüs ilaçlarını bu tedavide kullanmak istediği kaydedildi.
Koronavirüs İlaçları Kedileri Tedavi Edecek
Koronavirüs İlaçları Kedileri Tedavi Edecek
Yetkililer, insanlar için kullanılmayan koronavirüs ilaçlarının, binlerce kedinin Covid nedeniyle öldüğü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum kesimindeki kedileri tedavi etmek için kullanıma sunulacağını duyurdu.
İnsanlara bulaşmayan bir koronavirüs türü kedi enfeksiyöz peritoniti (FIP) Akdeniz adasının üretken kedi nüfusunu kasıp kavuruyor.
Kabineden yapılan açıklamada, "İnsan koronavirüs vakalarını tedavi etmek için kullanılan ve artık kullanılmayan preparatların stokları hazır hale getirilebilir" denildi.
Anti-Covid hapları şeklindeki ilaçların veterinerlik hizmetleri aracılığıyla temin edileceği vurgulandı.Hayvan aktivistleri, adanın ölü kedilerden oluşan bir adaya dönüşmekte olduğu uyarısında bulunarak, hastalığın bir milyonluk nüfusun büyük bir kısmını öldürmüş olabileceğini belirttiler.
Kaynak:NTV

1 Yorumlar

  1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum kesiminde bulunan kedilerin insanlara bulaşmayan bir koronavirüs türüne kapıldığı ve 10 binlerce kedinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Yetkililerin insanların kullanmadığı koronavirüs ilaçlarını bu tedavide kullanmak istediği kaydedildi.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski
Haber: | Haber | Haber |