BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi, Gazze'de İnsani Ateşkes Çağrısı Yaptı

 BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi, Gazze'de insani ateşkes çağrısı yaptı

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşler Koordinasyon Ofisi (UNOCHA), Gazze'de durumun çok tehlikeli olduğunu belirterek, insani ateşkes çağrısında bulundu.

İsrail- Gazze
İsrail - Gazze
UNOCHA Gazze Sorumlusu Hamade el-Beyari, ofisin resmi internet sayfasından yaptığı açıklamada, "Bu aşamada birinci dereceden yapılması gereken, ateşkes ya da insani ateşkes. Böylece, yardım çalışanları, durumları değerlendirme imkanı bulabilir. Biz, şu ana dek sahada, durumları değerlendirecek güvenli bir ortam bulamadık" ifadelerini kullandı.
  • İsrail'in Gazze Şeridi'ne hava saldırıları sürüyor
  • Abluka altındaki Gazze'den İsrail'e roketler fırlatıldı
"Gazze Şeridi'nde durumun gerçekten tehlikeli olduğu belli, zorlayıcı şartlar hiç olmadığı kadar ağır olabilir" diyen Beyari, bu şartlarda insani yardımların sunulmasının da tehlikelerle çevrili olduğuna işaret etti.
Beyari kentteki insani duruma ilişkin, şunları aktardı:
"Tek elektrik santrali yakıt olmadığı için çalışmasını durdurmak zorunda kaldı. Bu da Gazzelileri sağlık ve su hizmeti almak konusunda olumsuz etkileyecek. Kaynak sıkıntısı var, dış dünya ile Gazze arasındaki geçiş kapıları tamamen kapalı, kentte tedarik zinciri kopuk."
kaynak:aa

1 Yorumlar

  1. "Gazze Şeridi'nde durumun gerçekten tehlikeli olduğu belli, zorlayıcı şartlar hiç olmadığı kadar ağır olabilir" diyen Beyari, bu şartlarda insani yardımların sunulmasının da tehlikelerle çevrili olduğuna işaret etti.
    Beyari kentteki insani duruma ilişkin, şunları aktardı:

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski
Haber: | Haber | Haber |